عقب‌نشینی قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۴۲ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به‌روزترین‌ها– هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۹۴۲ هزار تومان، قیمت دلار ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم ۹۴۲ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۲۵۴ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۸۳ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

 گفتنی است،‌ به دلیل موج جدید کرونا و اعلام شرایط قرمز در تهران، بازار طلا و جواهر تهران نیز به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام شده است؛ قیمت های درج شده در این خبر نیز با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.

به گزارش تسنیم،‌ در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت یورو ۲۷ هزار و ۳۵۰ تومان و درهم امارات  ۶ هزار و  ۲۳۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می کند.

به گزارش تسنیم،‌ در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۲ هزار و ۲۹۰ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۱ هزار و ۸۴۹ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۷ هزار و ۳۲۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۶ هزار و ۷۷۹ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

بروز رسانی: یک‌شنبه ۱۲  اردیبهشت ۱۳:۲۰
نوعقیمت لحظه (تومان)
قیمت دلار (صرافی بانکی)۲۲  هزار و ۲۹۰
قیمت دلار (بازار آزاد)۲۲  هزار و ۶۰۰
قیمت یورو (صرافی بانکی)۲۷  هزار و ۳۲۰
قیمت یورو (بازار آزاد)۲۷ هزار و ۳۵۰
قیمت درهم۶ هزار و ۳۲۰
قیمت پوند۳۰ هزار و ۹۷۰
بروزرسانی: ‌‌‌‌‌‌یک‌شنبه ۱۲  اردیبهشت ساعت ۱۳:۲۰
نوعقیمت لحظه (تومان)
قیمت سکه بهارآزادی  ۹ میلیون و ۳۰۰  هزار
قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)۹ میلیون و ۵۴۰  هزار
قیمت نیم سکه بهارآزادی۵ میلیون و ۲۰۰   هزار
قیمت ربع سکه بهارآزادی۳  میلیون و ۳۰۰  هزار
قیمت سکه گرمییک میلیون و ۸۰۰  هزار
بروز رسانی: یک‌شنبه ۱۲  اردیبهشت ساعت ۱۳:۲۰
نوعقیمت لحظه (تومان)
گرم طلای ۱۸ عیار۹۴۲  هزار
گرم طلای ۲۴ عیاریک میلیون و ۲۵۴  هزار
مثقال طلا۴ میلیون و ۸۳  هزار
انس طلا(دلار)۱۷۶۹
 منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *